روستای چلندر نوشهر

Rate this post

روستای چلندر نوشهر

شاید شما هم دنبال خرید ویلا یا خرید زمین در چلندر بوده اید و حتی برای گردشگری و توریست وار به این منطقه امده باشید باید بگویم که چلندر از بهترین  و شیک ترین مناطق نوشهر بشمار می رود و هر ساله گردشگران زیادی را برای دید ابشار زیبای چلندر و دیگر مناطق دیدی این روستای زیبا و توریستی به سمت خود جلب نماید

که خود روستای چلندر از یک طرف به حوضکتی و از شرق به ملکار و از سمت غرب نیز به دزدک متصل می باشد البته از طرف جنوب نیز به جنگل و کوه ویو دارد

چلندر در 18 کیلومتری نوشهر، با ارتفاغ 140 متر از سطح دریا روستای زیبای جنگلی و اسطوره ای است. علاوه بر مناظر طبیعی و ویلا های جنگلی بسیار زیبا بوی شاهنامه در گوشه کنار روستا می پیچد. به روایتی چلند منطقه ای است که منوچهر پس از فرار از دست افراسیاب آنجا رفته و غاری در منطقه وجود دارد که هنوز به دژ منوچهر معروف است. از طرف دیگر بنا به گفته های محلی در غرب روستا غار دیو سفید قرار دارد، همچنین اگر کمی در جنگلهای منطقه پیش بروید شاید بتوانید آرامستانهای باستانی زرتشتی ها را پیدا کنید.

جاذبه های گردشگری چلندر

یکی از جاذبه های دیدنی چلندر، آبشار آن می باشد. ارتفاع این آبشار که در ضلع شرقی جنگل های روستا قرار دارد از نیم تا چهار متر متغیر است منطقه چلندر از بهترین و زیبا ترین مناطق روستای نوشهر بشمار می رود و اطراف آن آنقدر آرامش بخش است که می توانید ساعت ها بدون متوجه شدن گذشت زمان در اطرافش وقت بگذارنید. برای دیدن این آبشار باید 15 تا 20 دقیقه بین درختان پیاده روی کنید و به حوضچه های آن برسید.

این پیاده روی در میان جنگل آنقدر زیباست که واقعا ارزشش را دارد. همچنین در 5 کیلومتری شمال روستا دریاچه ملا کلا که به تالاب ارواح نیز معروف شده در میان درختان پهن برگ قرار گرفته است این دریاچه 700 متر طول دارد و عرض آن 300 متر است که البته خبری از ارواح در آن نیست و به علت وجود درختان خشک شده در وسط آن که منظره جالبی را به وجود آورده و ممکن است شما را هم به یاد فیلم های ژانر وحشت بیاندازد به این نام معروف شده است در ضمن چون منطقه بکر است ممکن است با حیوانات مواجه شوید فراموش نکنید که برای استفاده از خودرو، حتما باید خودرو شما کمک فنر داشته باشد.

آب و هوای چلندر

آب و هوای چلندر در بهار و تابستان معتدل و در زمستان کمی سرد است، رطوبت در آن بسیار کم است و درختانش همیشه سرسبزند. ویلا در این منطقه نسبت به سایر منطقه های نوشهر از قیمت مناسب تری برخوردار است. روستا دارای امامزاده ای به نام امام زاده نوح(ع) می باشد و شغل اصلی ساکنان محلی آن کشاورزی است یکی از ویژگی های این روستا مشاهده دریا از ارتفاعات و درک عظمت و زیبایی آن است. روستای چلندر روستایی امن و زیبا است که تنها نیم ساعت با خودرو از مرکز نوشهر فاصله دارد و دور از هیاهوی شهری آرامش باستانی خود را به مسافران هدیه می دهد.

 

 

روستای چلندر نوشهر

 

 

در ادامه ببینید ...